شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

چرم زیور آلات

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

موارد کاربرد چرم نبوک

چرم نبوک گاوی یکی از گونه های چرمهای طبیعی گاوی ست که امروزه در درون کشور‌ایران با بهترین کیفیت و مرغوبیت ایجاد و با قیمت های قابل قبولی بوسیله شرکت های بازرگانی به فروشگاه ها و تولیدی های تولید ها چرمی عرضه می گردد .


موارد

کاربرد چرم نبوک

از این دسته چرم گاوی ارگانیک بخش اعظم برای تولید اشکال کفش های زنانه و مردانه به کار می رود؛ البته جور کیف و کفش ست هم بوسیله تولیدی ها ساخته و به بازار جهت خرید و فروش عرضه می گردد که اتفاقا با استقبال خیر و خوبی هم از سوی دوست داران چرم و شیک پوشان قرار گرفته اند .

کیف زنانه


چرم

نبوک

راه

مراقبت از تولید ها چرم نبوک

چرم نبوک هم همانند دیگر اشکال چرمهای طبیعی نیاز به مراقبت و حفظ از چرم داراست اما اندک تفاوت هایی نیز وجود دارد! از پاراگراف اینکه با واکس های عادی نباید این جور چرم گاوی را تمیز کرد؛ بلکه می بایست به طبع آغاز با دستمال یا این که اسفنجی قابل انعطاف گرد و خاک آن را بگیرید و بعد از آن از اسپری مخصوص نبوک استفاده فرمائید .


چرم

نبوک

این‌که چه عواملی موجب تغییرات و نوسانات قیمت این گونه چرم گاوی می شود، بایستی اشاره کنیم که همانند دیگر چرم های ارگانیک ست، و در وهله نخستین کیفیت و مرغوبیت چرم اهمیت زیادی داراست . البته در حیث داشته باشید به شرط آنکه حالت دیگر مهیا باشد، مانند خرید به حجم اکثر و نیز تصویب پیشنهاد خرید از مراکزی که مستقیم و بی واسطه عرضه کالا دارند، این امکان را به شما می دهد که شایسته ترین چرم را با سکو کیفیت بالا به ارزش های قابل قبولی خریداری کنید و نیاز به هزینه های اضافه نباشد .


چرم بز

رویکرد
تشخیص چرم ارگانیک از چرم مصنوعی ۱۰۰۱
در اکثری از مورد ها تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی دوچندان طاقت فرسا هست .
هنگامی چرم به کالایی مثل کیف یا این که کفش تبدیل می‌شود، تشخیص نوع آن دشوارتر می‌باشد ولی با چندین دستورالعمل ساده میتوان چرم طبیعی را از چرم تصنعی تشخیص داد : در بافت چرم‌های مصنوعی الگویی معلوم به کار رفته که مرتبا در کنار نیز تکرار شده است و نماد ایجاد و ساخت با دستگاه می باشد . این سرمشق با یه خرده دقت در جور گره، ریزی و درشتی، زبری و نرمی، خلل و فرج مشخص می گردد و به همین برهان یکی از راه‌های مطلوب برای تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی به شمار می رود .
IMG_2580

چرم گاوی با ضخامت بالا و بافت فشرده می باشد که عمدتا در ساخت کفش مردانه به کارگیری می گردد در بعضا از موردها که قالب های زنانه ضرافت خاصی ندارد (قالب نوک تیز نمی باشد ) از چرم گاوی به کار گیری میشود .
IMG_2581

چرم بز که ضخامت کمتر و لطیف تر دارااست عمدتا در تولید چرمی کفش زنانه از مصرف می‌شود و بافت پوست آن به وضوح قابل مشاهده کرد هست به کارگیری میگردد .
چرم گوسفندی که ضخامت کمتر و لطافت بخش اعظم دارااست در ساخت البسه چرمی به کارگیری شده هست و بافت پوست آن از بز ظریف خیس میباشد که عمدتا در دستکش و لباس و کاپشن به کار گیری میشود و وزن ذیل آن باعث خستگی مصرف کننده نمی‌شود .
کیف اداری

چرم ماری اقلب ورقه ساخته شده در کارخانجات می‌باشد که این کاغذ با طراح های مختلف از قبیل سنگی ، کروکدیلی ، ماری می باشد که با حرارت و فشار بالا با دستگاه منحصر به فرد روی چرم عمل می شود که هم در چرم بز قابل استعمال است هم در چرم گاو، که عمدتا بعلت ضخامت بالای چرم گاو در چرم گاوی شاهد استعمال آن هستیم زیرا آن گاه از فشار دوچندان برگه روی چرم گاوی برای تغییر به چرم ماری ضخامت چرم کم میگردد .
چرم ماری طبیعی با خلقت پروردگار دارای طرح یکپارچه نمیباشد و در هر قسمت زیبایی خاص خود را دارااست .
IMG_2578

چرم اشبالت که ظاهری پرز گونه دارد که از تحت پوست گاو تنظیم میشود پوست گاو با ضخامتی حدود ۶ الی ۸ میلیمتر می‌باشد که با مراحل ایجاد چرم ضخامت آن به دو طاقه ۳ میلیمتری تقسیم میشود . قسمت بیرونی پوست گاو به عبارتی چرم راه ای یا این که شبرو گاوی نامیده می‌گردد و قسمت زیرین آن اشبالت نامیده می شود که در مراحل تولید به ضخامت ۲ الی ۱٫۸ میلیمتر می‌رسد . اشبالت در کیفیت های متفاوت عرضه میگردد . در بعضا از کیفیتها بعلت سفید بودن رنگ مغز آن سبب ساز پس دادن رنگ اشبالت به پا میشود . برای شناسایی چرم اشبالت نامرغوب با کشیدن سفت یک‌سری باره دست بروی چرم بایستی رنگ آن به دست پس داده شود و این ایراد سبب می‌شود در روزهای بارانی و محفظه های مرطوب پای شما رنگ بگیرد .
Leather-Bovine-&-Kudu-2

پشت-چرم-مصنوعی

از تفاوت پوشش پشتی چرم هم می‌توان تصنعی یا طبیعی بودن آن را بخوبی تشخیص داد . پشت چرم طبیعی حالتی پرز مثل دارد؛ انگار که از خویش چرم باشد، به رنج کنده یا این که جدا می‌شود؛ ولی پشت چرم مصنوعی بخش اعظم از فوم و در برخی از موردها با پارچه ساخته گردیده می باشد . هنگامی لبه‌های دوخته شده را برگردانید نخ‌های حرفه شده و توری نظیر را در آن قسمت‌ها خواهید روءیت کرد . به طور کلی تار و پود نخی در پشت چرم یا درزهای دوخته گردیده حاکی از مصنوعی بودن آن است .
شرکت های تبارک و بنام صنعت مد دنیا در حرکتی گسترده برای حفظ محفظه زیست تبلیغ مصرف چرم تصنعی را رواج عرضه میکنند . در درحال حاضر حاضر شاهد ورود چرم های تصنعی و مصنوعی پشت پرز دار نیز هستیم که با ضخامت ۲ الی ۱٫۵ میلیمتر عرضه می‌شود . برای شناسایی اینگونه چرم مصنوعی از چرم ارگانیک که فن ای ترین چرم تصنعی جانور بازار از نظر ضخامت و لطافت و رنگ است بایستی به مغز چرم توجه کرد که در چهره اعتنا شاهد رویت بافتی یکپارچه خواهید بود . از مشخصات این چرم مصنوعی مقاومت آن تا سرمای منفی ۲۰ درجه هست .
ضروری بذکر است در فیس کیفیت بندی چرم تصنعی به نسبت بیشترین و کمترین دما کیفیت دربرگیرنده چرم تصنعی و مصنوعی پشت پرز با ضخامت ۲ میلیمتر میباشد و آن گاه از ان چرم تصنعی و مصنوعی پشت فوم و ذیل ترین کیفیت چرم تصنعی پشت پارچه هست که بخاطر وزن تحت وضخامت کم و ضعیف بودن آن عمدتا در دستکش و تولیدات کوچک استفاده می‌شود .
بوی-چرم

چرم ارگانیک فراوان نرم و قابل انعطاف می‌باشد . چرم را عطر فرمائید . چرم طبیعی بوی معلوم و خاص داراست که هرگز نمیتوان از آن کپی‌برداری کرد . در حالا حاضر اسپری هایی در بازار جان دار است که بوی چسب را خنثی و بوی چرم طبیعی به چرم مصنوعی می دهد که این عطر موقت هست .
در هنگام خرید محصول ها چرمی مسلما از فروشنده ضمانت طومار مبنی بر طبیعی بودن چرم متاع اخذ فرمائید و در فیس نبودن ضمانتنامه، در فاکتور فروش طبیعی بودن چرم جنس مطلقا قید گردیده و مهر و امضا شود .
در نقطه پايان متذکر میشویم که با وجود تمام توصیه های بالا، مطمئن ترین روش، خرید از فروشگاهها و برندهای معتبر می‌باشد که امروزه نسبتاً در تمام شهر های تبارک کشور‌ایران دارنده شعبات متعددی می باشند .


چرم
ارگانیک و انواع آن: درصنعت
چرم سازی چرم به سه مدل چرم سبک ،چرم نیمه سبک و چرم سنگین وزن تقسیم میشود: چرم
سبک : چرم ی است که از پوست حیواناتی مثل گوسفند، بز، بزغاله و بره به دست می آید این مدل چرم زیاد ظریف و نازک است و به همین علت هم در تولید محصولاتی نظیر لبـاس چرم، کاپشن چرم و دستکش چرم استفاده گردیده و از دسته کیفیت پایینتر آن به عنوان آستری کفش و خرقه استعمال می‌شود .
چرم
نیمه سنگین: به چرم ی گفته می شود که از پوست حیواناتی مانند کروکودیل و شتر مرغ به دست میآید این جور چرم به علت کمیاب و گران بها بودن بخش اعظم در ساخت محصولاتی که جنبه دکوری دارا هستند و یا لاکچری محسوب می شوند موضوع به کار گیری قرار می‌گیرد .

چرم سنگین وزن : به چرم ی گفته می شود که از پوست حیواناتی نظیر گاو ،گاومیش ،گوساله و شتر و …به دست می آید . چرم سنگین شایسته ترین نوع چرم جهت به کارگیری های معمول می باشد و دارای بیشترین مقاومت و زیباترین چهره در میان چرم های دیگر هست . این نوع چرم به علت استحکام و مقاومت بالا به مصرف در زیره و منش کفش ،ساخت کیف های دستی و جیبی مرغوب،روکش مبل و یا تسمه های اتومبیل آلات صنعتی و …می رسد .
علاوه
بر دسته بندی کلی بالا، چرم ارگانیک را بر مبنا مدل دباغی نیز می بضاعت به دسته های ذیل تقسیم کرد چرم گیاهی: در دباغی این مدل چرم تا حد قابلیت و امکان از مواد و رنگهای شیمیایی استفاده نمیشود و به جای آن از رنگهای گیاهی و مواد و روغنهای حیوانی به کارگیری می گردد . این دسته چرم به علت این‌که دارای بیشترین سازگاری با محیط زیست بوده و در اثر تماس با پوست آدم عوارضی ایجاد نمی نماید از شایسته ترین انواع دباغی چرم به شمار میرود .
چرم کرومی :چرم ی می باشد که مواد مهم در دباغی آن بر مبنا کروم هست وبر روی بعضی چرم های کرومی را که رویه نامرغوبی دارا هستند برنامه ای را بصورت تصنعی چاپ مینمایند که به آن چرم کرومی چاپی می گویند .
چرم جیر :از پوست بز و گوساله تنظیم میگردد که طی فرآیند خاصی و به وسیله وسایل خاصی چهره آن را پرداخت می کنند و تراز گوشتی را به صورت مخملی در می آورند .این نوع چرم بیشتر به تیتر آستر در داخل دیگر محصول ها به کارگیری می‌شود .
چرم اشبالت :چرمی میباشد شبیه جیر که از کاغذ کاغذ کردن چرمهای قطور گاوی به دست می آید .این جور چرم نسبت به جیر سطح پایینتر محسوب و طبقه بندی میگردد .
چرم نوبوک: چرم ی می‌باشد که مثل جیر و اشبالت دارای چهره مخملی می‌باشد اما این گونه چرم با ظرافت فراوان پرداخت گردیده و دارای سطحی لطیف میباشد .
چرم ورنی :چرم ی می باشد که از پوست گوساله تهیه و تنظیم می شود و راه آن با لاک خاصی لعاب و پوشش داده می شود تا ظاهری درخشان پیدا کند .
چرم مصنوعی :چرم تصنعی با اعتنا به بافت پشت چرم به دو دسته پشت نمدی و پشت نخی تقسیم بندی می شود .

شناخت با اشکال چرم

شناخت
با اشکال چرم اکتبر
10, 2017
درصنعت چرم سازی چرم به سه دسته چرم سبک، چرم نصفه سبک و چرم سنگین وزن تقسیم می‌شود .

چرم سبک: چرمی میباشد که از پوست حیواناتی مانند گوسفند، بز، بزغاله و بره به دست میاید این جور چرم مضاعف دقیق و نازک می باشد و به همین علت نیز در ایجاد محصولاتی نظیر لبـاس چرم، کاپشن چرم و دستکش چرم به کارگیری گردیده و از جور کیفیت پایینتر آن به عنوان آستری کفش و جامه استفاده می گردد .
چرم نصفه سنگین: به چرمی گفته می شود که از پوست حیواناتی نظیر کروکودیل و شتر مرغ به دست می آید این نوع چرم به علت کیمیا و گران ارزش بودن اکثر در ساخت محصولاتی که جنبه تزیینی دارا هستند و یا گران‌قیمت محسوب میشوند مورد استفاده قرار میگیرد .
چرم سنگین: به چرمی گفته می‌گردد که از پوست حیواناتی مانند گاو، گاومیش، گوساله و شتر و … به دست میاید . چرم سنگین شایسته ترین مدل چرم جهت استفاده‌های معمول می باشد و دارنده بیشترین مقاومت و زیباترین رخ در فی مابین چرم‌های دیگر می‌باشد . این جور چرم به علت استحکام و مقاومت بالا به مصرف در زیره و روش کفش ،ساخت کیف‌های دستی و جیبی مرغوب و یا این که تسمه‌های خودرو آلات صنعتی و …می‌رسد .

علاوه
بر گونه بندی کلی بالا، چرم طبیعی را بر مبنا گونه دباغی هم می‌توان به دسته‌های تحت تقسیم کرد :
چرم گیاهی: در دباغی این گونه چرم تا حد قابلیت از مواد و رنگهای شیمیایی استفاده نمی‌شود و به جای آن از رنگهای گیاهی و مواد و روغن‌های حیوانی استفاده می‌شود .
این جور چرم به علت این‌که دارنده بیشترین سازگاری با محیط زیست بوده و در اثر تماس با پوست انسان عوارضی تولید نمیکند از شایسته ترین اشکال دباغی چرم به شمار می رود …
چرم جیر: از پوست بز و گوساله تهیه می شود که طی مراحل خاصی و به وسیله وسایل خاصی رخ آن را پرداخت می کنند و مرحله گوشتی را به فیس مخملی در میاورند . این گونه چرم بخش اعظم به تیتر آستر در داخل دیگر تولیدات استعمال می شود .
کیف اداری
چرم اشبالت: چرمی هست شبیه جیر که از صفحه برگه کردن چرم‌های قطور گاوی به دست می‌آید . این نوع چرم نسبت به جیر مرحله پایینتر محسوب و طبقه بندی می شود .

چرم نوبوک: چرمی می باشد که مانند جیر و اشبالت دارای صورت مخملی هست البته این گونه چرم با ظرافت زیاد پرداخت گردیده و دارنده سطحی لطیف هست .

چرم ورنی: چرمی میباشد که از پوست گوساله تهیه و تنظیم میشود و راه آن با لاک خاصی لعاب و پوشش داده می شود تا ظاهری براق پیدا نماید .

یک کسب و عمل چرمی در خانه

یک
کسب و عمل چرمی در خانه با چرم میشود هزاران چیز ساخت! کلی فرآورده کاربردی و مقاوم . هیچ کس نیز نمی‌تواند کیفیت یک مال ساخته گردیده با چرمی مرغوب را پایین سوال پیروزشود . در شرای دنبال ایجاد یک کسب و عمل خانگی و در دسترس می‌گردید، چشم به راه چی هستید؟ با سرمایه مضاعف پاره ای و در فضایی کوچک میشود کسب و کاری چرمی در خانه منش انداخت و محصولی تولید کرد که کلی مشتری دارااست .

برای نوشتن این یادداشت کوتاه از مهدی هنگامی و مطهره رشیدی یاری گرفتیم . این دو هنرمند محصول چرمی ایجاد می کنند و از غرفه‌دارهای باسلام می باشند . از آن‌ها خواستیم تجربه استارت کسب و کار و تولید مال چرمی در خانه را با ما در فی مابین بگذارند .
کیف پول
از
کجا می بایست شروع کرد؟ مانند هر فعالیت دیگری بایستی آموزش‌های مقدماتی را یاد بگیرید . برش چرم، شناخت کلی اشکال چرم و عمل با ابزار آن .

مطهره رشیدی از غرفه‌دارهای باسلامی می‌گوید: فراگیری و خاطره به چنگ آوردن فعالیت با چرم ساده می باشد . اینجانب از یک عدد از دوستانم که مربی چرم می‌باشد یاد گرفتم . خوشبختانه آموزشگاه‌های چرم‌دوزی در سطح شهر، آموزش‌های محرمانه در خانه‌ها و حتی سایت‌های آموزشی برای کارهای چرمی معمولا در دسترس است .

آقای زمانی هم در این ارتباط می‌گوید: آموزش‌های مقدماتی برای دوخت چرم دوچندان معمولی است و زود میگردد یاد گرفت . اصلی ظرافتِ کاری میباشد که باید رعایت شود .

خرید
کیف چرم زنانه از غرفه چرمانه باسلام
| Basalam - کسب درآمد خانگی با چرم
برای
ساخت جنس چرمی چه ابزاری نیاز است؟ غیر از خود چرم که متریال مهم برای ایجاد کارهای چرمی است، دو دسته ابزار ایجاد چرم داریم . ابزاری که برای ایجاد هر دسته کالا چرمی اضطراری می‌باشد و ابزار و لوازمی که برای یک خصوصی محصول ها مختص به کار میاید . غرفه‌دار چرمانه می‌گوید: ابزارهای اول فعالیت با چرم: مُشته چرم‌دوزی، سمبه چرم‌دوزی، تخته کار چرم، خط‌کش عادی، خط‌کش منحصربه‌فرد کار چرم، کاتر و چسب منحصربه‌فرد چرم چیزهایی می باشند که برای تولید هر مدل محصول چرمی معمولا حتمی می‌شود .

اما ممکن می باشد هر محصولی جدای از این موارد، نیاز به اثاثیه مختص خودش داشته باشد .
به عنوان مثال برای ساخت کیف پول علاوه بر اینها ممکن می‌باشد به آستر، طلق و دکمه آهنربایی هم نیاز پیدا کنید
خرید
جامدادی چرمی دست‌دوز از غرفه چرم نگین باسلام
| Basalam - کسب درآمد خانگی با چرم
چقدر
فضا برای ایجاد فعالیت چرم نیاز است؟ گوشه یکی از اتاق‌ها و در یک نصیب کوچک بخش اعظمی از تولیدات چرمی را میشود ساخت کرد . سوای اینکه نیاز به جای خیلی بزرگی داشته باشید .

خوشبختانه این کار رمز و صدای آن‌چنانی نیز ندارد که برای همسایه‌ها تولید آزار و اذیت کند . احتمالا در صورتیکه شما چیزی به در و همسایه‌تان در قضیه کسب و کار چرمی‌تان نگویید آنها هیچ وقت متوجه نمی‌شوند، اما خب در‌صورتی‌که دوست دارید فروش محصولات‌تان را استارت کنید، شایسته ترین آیتم هم نزدیکان و به دور و بری‌ها می‌باشند . البته واجب به تولید رمز و صدا نمی باشد .
خیلی بی آلایش می‌توانید آن‌گاه از ایجاد مال چرمی‌تان آن را به همسایه‌تان نشان دهید و ذوق‌زده‌اش کنید!!
خرید
دست‌بند چرمی با پلاک

چگونه کیف مناسب انتخاب کنیم؟

اولیه چیزی که متخصصان مد و افراد خوش ذوق وسلیقه در ظواهر خانم ها به آن توجه می کنند، کیف می باشد . لذا کیفی که جنس آن عالی و ظاهر شیکی داشته باشد، اعتنا سایر افراد را به خویش جلب می نماید .گزینش یک کیف که با لباس ها و اندام شما هماهنگ باشد، فعالیت سختی نمی باشد . فرقی نمی نماید که شما اندامی ریز و لاغر یا درشت و ورزشکاری دارید، تنها بایستی آن کیف به تعادل ظاهری شما یاری کند .در
لحاظ بگیرید که چه چیزی می خواهید در کیه خویش حمل کنید، وسایل والا و سنگین یا این که کوچک و قلیل حجم؟ چه رنگ جامه هایی را یک سری بار در هفته می پوشید؟ چه رنگ کیفی با جامه های شما هماهنگ می باشد؟
نکات
کلی در انتخاب کیف دستی:
به طور کلی گزینش سایز کیف دستی بستگی دارد به اندازه وسیله ای که می خواهید در کیف خویش حمل کنید .
در‌صورتی‌که شما قد بلند هستید، سایز کیف چندان اساسی نیست و می توانید هر نوع کیفی را که دوست دارید، انتخاب نمائید .
با توجه به اینکه کیف در کوچک ترین قسمت اندام قرار می گیرد، در حالتی که ریزه اندام هستید، کیفی را انتخاب کنید که خیلی والا نباشد زیرا هنگام منش رفتن از تمرکز به روی اندام شما خودداری می نماید .
در حالتی که شما لباس های چندین رنگ یا لباسی با بافت های رنگی مختلف می پوشید، بایستی کیف تکرنگ، خنثی گزینش فرمایید تا دقت دیگران به لباس شما جلب شود .
درصورتی که قصد خرید کیفی را دارید که با همگی خرقه های شما (بدون در لحاظ دریافت کردن رنگ آن ها) هماهنگ بوده و هر روز از آن به کار گیری کنید، رنگ های خنثی شایسته ترین انتخاب می باشند .
برای شغل های متعدد مانند مسافرت، کار، تفریح و میهمانی از کیف های متنوع به کار گیری فرمائید . به طور کلی، به جای خرید یک کیف فراوان گران قیمت، یک سری کیف خوب و مطلوب خریداری کرده و آن ها را به طور متناوب به کار گیری فرمایید .
هنگام خرید کیف، آن را پر کنید و مقداری در دکان بچرخید تا مطمئن بشوید که کتف های شما را اذیت نمی نماید و سهل وآسان می باشید .
چه طور
یک کیف چرم با کیفیت بخریم؟ احتمالا مانند اکثری دیگر عشق و علاقه داشته باشید از کیف های چرمی به کارگیری فرمایید . کیف های چرم، قشنگ و شیک هستند، با کیفیت و با دوام می‌باشند و در کل شم خیر به به کار گیری کننده القا می نمایند . فرقی نیز نمی نماید کیف شما یک کیف رسمی باشد یا کیف دستی یا چه بسا کیف تلفن همراه و تبلت، یا این که زنانه باشد یا این که مردانه، چرم و تولیدات چرمی مدام جرو انتخاب های نخست برای کسانی می‌باشند که به پوشاک و سلیقه خویش اهمیت می دهند .

این عشق زمانی عمده نمود پیدا می کند که قرار باشد کالای چرمی را، در اکثر مواقع در دست داشته باشید . کیف یکی از کالاهایی می باشد که در بخش اعظم مواقع در دست دارید یا این که به نحوی لمس می فرمائید و وقتی از چرم و دوخت مطلوب برای آن استفاده شده باشد، حسی فوق العاده خواهید داشت .

چه طور
یک کیف چرمی با کیفیت برای خرید اینترنتی تعیین کنیم؟
البته
یک کیف چرمی بایستی چه مشخصات یا این که ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟
در این مقاله نکاتی که بایستی در زمان خرید یک کیف چرمی در حیث داشته باشید را چک می کنیم .

۱- یک کیف چرمی می بایست پیشین از هر چیز نرم و انعطاف پذیر باشد . کیفی که چرم آن طاقت فرسا باشد یا این که اینکه برخی از قسمت‌های آن حالت‌های اولیه و غیر منعطف داشته باشند، نمی‌توانند کیف چرمی قابل قبولی به حساب بیایند . ولی در لحاظ داشته باشید که هر کیف چرمی ممکن می‌باشد بر اساس طرح آن، شامل بعضا قسمت‌های غیرمنعطف باشند، مانند کیف های تبلت، البته در وضعیت کلی می بایست چرم استفاده شده نرم و قابل انعطاف باشد .

۲- یک کیف اداری چرمی با کیفیت بایستی دوختی با کیفیت و با تداوم داشته باشد . در‌صورتی‌که میخواهید کیف چرمی را گزینش کنید حتماً به مدل دوخت قسمت‌ها و بست ها دقت نمائید . در صورتیکه کیف زمینه حیث شما دارنده بند یا نوع یا زیپ و بست باشد، حتماً به کیفیت دوخت و اتصال این قسمت‌ها به کیف توجه فرمایید . دوخت نامطلوب این قسمتها ممکن است خیلی زود به کیف چرمی زخم بزنند .

۳- کیف انتخابی شما علاوه بر ظاهر،‌ باید آستری زیبا و سفت داشته باشد، پس درصورتی که اندیشه می‌کنید کیف مورد حیث شما، برای خرید مناسب است، به قسمت‌های داخلی آن نیز دقت فرمائید . آستر به کارگیری شده در کیف بایستی کیفیت مناسبی داشته باشد و هیچ ترکیدگی یا نقطه گره مثل نداشته باشد . درزها و دوخت های داخلی بایستی تروتمیز و با کیفیت باشند و هیچ رخنه‌ یا این که پارگی نداشته باشند .

۴- هر کالای چرمی، دارای یک رایحه می‌باشد . در‌واقع این رایحه نشان میدهد که کالای شما از چرم حقیقی وواقعی تنظیم گردیده یا نه . پس اگر برای اولی بار کیف چرمی را دست می گیرید، به بوی آن توجه فرمائید .

انواع چرم طبیعی و چرم تصنعی و مصنوعی

در این مقاله همت داریم در مسئله انواع چرم طبیعی و چرم تصنعی و مصنوعی و تصنعی و راههای شناخت آن از یکدیگر را برای شما ابلاغ نماییم .

چرم یک فراورده‌ی حیوانی می‌باشد که از دیر گشوده قضیه توجه و استفاده‌ی آدم قرار گرفته . این متاع گران بها از پروسه دباغی پوست حیواناتی از قبیل گوسفند، بز، بوفالو، گاو و…به دست می آید . آشنایی گونه های چرم ، کمک می نماید تا خریدی خوبتر انجام دهیم و دسته آن را برای کاربردی که مد حیث داریم گزینش کنیم .
کیف پول
علاوه بر منشاء جانوری یا این که صنعتی، چرم‌ها را بر اساس گونه پرداخت آخرین هم طبقه بندی می کنند . تنوع پرداخت چرم سبب ساز می گردد که جور های متعدد و زیبایی از این فراورده در اختیار همگان قرار گیرد . هر یک از این چرم‌ها شخصیت و خصوصیت منحصر به شخص به فردی دارند . اکثر تایم ها اشخاص هم بسته به گونه دیدگاه و کاراکتر خودشان یک عدد از گونه های چرم را تعیین می‌کنند . ولی بدون شک همگی در این زمینه با نیز رخداد نظر داریم که تمام شکل‌های چرم قشنگ و شیک می باشند . حال، عالی خیس می باشد با هم به مرور یک خصوصی مدل از گونه های چرم بپردازیم .

خرید
گونه های
کیف چرم جیر: جیر لایه‌ی چرمی نازکی می باشد که به خط مش آلدئیدی دباغی شده و خواص جذب رطوبت آن بسیار بالا می باشد . برای ساخت این جور چرم، تراز گوشتی آن را پرداخت می کنند . این متاع سطحی نرم و مخمل نوع دارد . حتمی است بدانید که جیر را می‌توان با به فعالیت گیری از تمام انواع چرم‌ها صحیح کرد .

اشبالت:
این گونه چرم از لایه لایه کردن چرم نوکر گاو به دست می آید . در این روش، بخش براق پوست گاو به چهره ورقه‌ای برداشته شده و یک سطح پرزدار به دست می‌آید که در واقع لایه دوم پوست به حساب می آید . این جور چرم به نسبت چرم نبوک از مقاومت کمتری برخوردار میباشد .

نبوک:
نبوک به عنوان مرغوب‌ترین چرم پرزدار شناخته می‌شود، از پوست گاو مشتق شده و درست مانند جیر در مرحله‌ی پرداخت به رخ مخملی ارائه میشود . نبوک از جیر محکم‌تر و مقاوم‌تر می‌باشد و دیرتر آلوده میگردد . چرم نبوک بهترین جور چرم برای تولید کیف چرم به شمار می رود .

ورنی:
گونه‌ای چرم می‌باشد که با نوعی لاک یا لعاب پوشیده می شود . این نوع چرم، براق و فراوان قشنگ میباشد .

بیشتر
بخوانید:
معرفی چرم شتر و پند مناسب در هنگام خرید کیف چرم یا این که این که اکسسوری چرم اکثر
بخوانید:
آیا در صنعت چرم ، چرم شتر مرغوب ترین چرم هاست؟ آیا
انواع
چرم نبوک، اشبالت و جیر یکسان‌اند؟ چرم سبک: این گونه چرم دوچندان نازک می باشد و از پوست حیواناتی از قبیل گوسفند، بز، و بره ساخته می‌شود . این چرم در دوخت لباس‌های چرمی و دستکش و کلاه به کار می رود .

چرم
کرومی: تراز این جور چرم به وسیله چاپ و به رخ صنعتی منقوش میگردد . معمولاً برای این کار از چرم نامرغوب استفاده می نمایند .

چرم
سنگین: این مدل چرم، کلفت و چغل می‌باشد و از پوست حیواناتی همچون اسب، شتر، گاومیش، گاو، و سوسمار حاصل میگردد . این چرم دارنده استمرار و استحکام بالایی است و برای ایجاد کفش و بعضا پوتین‌ها مطلوب هست .

شرایط واردات چرم


شرایط
واردات چرم در سال های گذشته گمرک کشور ایران از ورود چرمهای خام از بیرون مرزو بوم به علت ذبح غیر فقاهتی جلوگیری بعمل میاورد، اما در سالیان اخیر با فتوای برخی از مراجع تقلید این نقص‌ بر طرف شده و موقعیت خاصی برای واردات وجود ندارد .
کمربند
مورد ها
مصرف و کاربرد چرم چرم گاو به علت ضخامت و استحکام بالایی که دارد معمولا برای ایجاد محصولاتی استعمال می شود که در تهیه آنها کشش و مقاومت محصول اهمیت متعددی داراست . از چرم های گوسفندی و بز هم به علت نرمی و ناز کیشان معمولا برای ساخت کیف پول به کار گیری می شود .

مورد ها
کاربرد تولیدها چرمی مصنوعات چرمی عمدتا بعنوان کالای مصرفی محسوب می گردد و تولید ها آن به گونه ای است که زمینه مصرف عموم مردمان و صنایع گوناگون می باشد . محصولاتی نظیر انواع کفش ، کیف ، کمربند ، چمدان ، کوله پشتی ، جامه چرمی ، دستکش های چرمی بعنوان محصولاتی است که عمده مردم با اعتنا به نیاز خود به این وسایل از آنها به کار گیری می کنند و بخشی از تولیدات مصرفی و فراگیر عموم مردم جامعه می باشد .

اما محصولاتی مثل توپ های چرمی ، دستکش های ورزشی ، دستکش های بکس و … جنبه کاربرد ورزشی دارا‌هستند و این تولیدات نیز همانند بقیه مصنوعات چرمی مصرفی می باشند . نوع دیگری از مصنوعات چرمی همانند کیسه ابزار آلات ، انواع تسمه جهت انتقال اقتدار ، گونه های اقتدار ، گونه های واشرهای چرمی و … وجود دارا هستند که موارد کاربرد آنها در مصارف صنعتی می باشد . همینطور تعدادی از مصنوعات چرمی مثل بند ساعت ، مچ بند، گردن بند ، جلد ابزار آلات موسیقی ، جلد دوربین ، کیسه اسباب و اثاث آرایش ، زین چرمی نیز وجود دارد که جنبه زینتی دارا هستند و مسئله استفاده ی عموم قرار نمی گیرد .

محاسبه
کالاهای جانشین چرم با گسترش علم ها و تکنولوژی پلیمرها در یکسری سال اخیر ، پیشرفت های قابل توجهی در زمینه ساخت مال های مصنوعی و جایگزین شونده ی چرم طبیعی صورت گرفته است . بیشتر ترین کالاهای رقیب چرم ، اشکال منسوجات ، تولیدات پلیمری مانند پی وی سی و پلی اورتان می باشند . که اصطلاح چرم مصنوعی نیز نامیده می شوند . این مواد امروزه بعنوان کالاهای حریف برای چرم در سطح وسیعی مطرح گردیده اند . برای ارزیابی صحیح شرایط این دو مدل فرآورده ( مصنوعات چرمی و چرم مصنوعی ) در رقابت با یکدیگر در این بخش به مقایسه کیفیت و ویژگی های آنها پرداخته خواهد شد .

اگر چه تولید ها پلیمری جانشین مناسبی برای بعضا مصنوعات چرمی که در صنعت مسئله استفاده قرار می گیرند ( مثل : تسمه ، طناب و …) می باشند اما در مواقعی که به کارگیری از مصنوعات چرمی جنبه عمومی پیدا می نماید ( بخصوص جهت پوشش ) بدلیل عدم مرغوبیت کافی مواد پلیمری ، این مواد نتوانسته اند کفایت لازم برای جایگزینی مصنوعات چرمی بدست آورند .

از جمله خصوصیت های یگانه مصنوعات چرمی می بضاعت به نرمی ، ظرافت ، عدم کنار گذاشتن خوردگی ، سهولت نفوذ هوا و عرق نکردن اعضای مختلف تن ( بخصوص در مسئله کفش ) اشاره نمود ، که آنان را برای تولید بسیاری از کالاهای مصرفی همگانی مناسب می سازد . در پیش‌رو تولیدات پلیمری بدلیل امکان تغییر و تنوع خواص آن ، با بکارگیری مواد افزودنی گوناگون ، می توانند خصوصیات زیاد متفاوتی را بویژه از نظر استحکام و خاصیت مکانیکی دارا باشند که استفاده از آنان را بویژه در کاربردهای صنعتی تماما سوای حریف می سازد .

طبقه
بندی مصنوعات چرمی براساس کاربرد تقسیم
بندی مصنوعات چرمی ، براساس کاربرد ، بصورت تحت می باشد :
مصنوعاتی
که بعنوان کالای مصرفی همگانی و با اهمیت کاربرد مرسوم دارا‌هستند مثل گونه های کفش چرمی ، چمدان ، کیف ، کمربند و … محصولاتی
که عمدتا جنبه زینتی داشته و قضیه به کار گیری عموم قرار نمی گیرند مثل گردنبندهای چرمی ، مچ بند و … محصولاتی
که کاربردهای صنعتی دارا‌هستند مانند انواع تسمه جهت انتقال اقتدار ، اشکال واشر چرمی و … تولید ها
ورزشی منش توپ چرمی ، دستکش بکس و بقیه دستکش های ورزشی طبقه
بندی بر شالوده دسته چرم مصرفی از
نقطه لحاظ جور چرم بدست آمده از پوست حیوان‌ها ، مصنوعات چرمی متناسب با کاربرد نهایی آنها می توانند از چرم های تحت ساخته شوند :
چرم
گاوی چرم
گاومیش چرم
گوساله ای چرم
گوسفندی چرم
بزی چرم
اسب چرم
گوزن چرم
آهو چرم
خوک چرم
فانتزی ( دربرگیرنده پوست مار ، کروکدیل و …) به کارگیری از هر یک از چرم های نام برده در تنظیم اشکال مصنوعات چرمی ، بستگی به وضعیت جغرافیایی ، اقتصادی و مذهبی هر حوزه‌ خواهد داشت . بعنوان نمونه در میهن هندوستان ، بدلیل عقاید مذهبی ، مصنوعات چرمی تولید شده از چرم گاو کمتر مشاهده می گردد . همینطور با دقت به امر شرع مقدس اسلام ، در کشورهای مسلمان نشین ( بخصوص کشور ایران ) از چرم حیوان ها حرام گوشت ( نظیر خوک و …) جهت ایجاد مصنوعات چرمی به کار گیری نشده و عمدتا از چرم گوساله ، گاومیش ، گوسفند و بز استعمال می گردد .

بهترین برندهای چرم ارگانیک ایران

کت‌های چرم در رنگ‌ها و طرح‌های متنوع از تولید ها چرمی قابل دقت این مارک می‌باشند .


کیف پول‌های رنگی ، صندل و کفش مردانه کلاسیک و اسپرت از دیگر کار‌های قابل ذکر نوین چرم می باشد که ممکن هست برای شما دیدنی باشد .
بهترین

برندهای چرم ارگانیک ایرانسابق

چرم بیشتر افراد، قدیمی چرم را در بین بهترین برندهای چرم ارگانیک ایران به کیف پول‌های خاص با طرح‌های فروهر و هخامنشی میشناسند .


البته در شرای سری به این برند بزنید، با دنیایی از کیف های اداری و کیف های دوشی حمایل بی آلایش مواجه خواهید شد .

این شرکت همینطور ایجاد کننده ی جلد ها و ارگنایزر های چرم میباشد .


به طور خلاصه سابق چرم برندی با فیس ی ساده، قانونی و اداری می باشد .
شایسته ترین

برندهای چرم ارگانیک ایرانچرم

نگار کلیه چرم نگار را به رخ ای اصیل و ایرانی می‌شناسند .


آوازه چرم نگار در در میان بهترین برندهای چرم طبیعی کشور ایران ، به ایجاد محصول ها چرمی همراه با طرح‌های مختص سیاه مشق و مداد کاری می‌باشد .

اشعار سیاه مشق گردیده روی کیف‌های چرم این برند، ظاهری گوناگون مختص سلیقه‌های مختص ساخت مینماید .


طراحی هنرمندانه ی این برند به همین جا ختم نمی شود .

اگر جایی؛ کتاب‌های نفیسی با جلدهای چرمی ، تابلوهای نفیس چرمی ، جای جواهرات ، کیف پول‌ها ، کیف‌های دوشی چرم با طرح خودکار کاری و هخامنشی دیدید ، به احتمال دوچندان نظاره گر هنرنمایی این برند می باشید .
شایسته ترین

برندهای چرم ارگانیک ایرانشهر

چرم در‌صورتی‌که از مارک شهر چرم خرید می فرمائید ، اساسی ترین نکته ای که می بایست مد حیث قرار دهید این است که از نوع چرم به فعالیت رفته در مال مطمئن شوید چرا که محصولات شهر چرم به دو نوع چرم ارگانیک و مصنوعی تقسیم میگردند .

ممکن است همین موضوع هست که از شهر چرم شایسته ترین مکان را برای مقایسه ی تولیدها چرم طبیعی و تصنعی ، ساخته می‌باشد .
بهترین

برندهای چرم طبیعی ایرانمارال

چرم در حالتی که

چرم باز باشید ، مطلقا می دانید که کیف کمری چرم کم‌یاب است! مارال چرم این متاع را در چند مدل و رنگ متنوع ارائه کرده می‌باشد که میتواند هدیه قابل قبولی به جای ست‌های چرمی همیشگی باشد .


مارال چرم همچنین در قضیه ی کت، بوت و نیم بوت چرم دارای تولید ها قابل توجهی میباشد که با تنوع رنگ و طرح در لباس‌های چرمی پاییزه و زمستانه ، برای علاقه مندان جالب خواهد بود .
خرید

اینترنتی دستکش و کیف چرم طبیعی مارال چرمبهترین

برندهای چرم ارگانیک ایرانچرم

های پاندورا و ساینا کفش

طبی چرم طبیعی ، پیوند راحتی و زیبایی

نقص‌ عدم تنوع در کفش های طبابت مدام آزار دهنده بوده می‌باشد این نقص‌ به علاوه ی عدم کیفیت منش ها این ۲ مارک چرم ارگانیک را بر آن داشت تا با فعالیت تخصصی در مورد ی کفش ، علاوه بر استفاده از چرم طبیعی در منش ، با بکار بردن کفی های طبابت ، تنوع و کیفیت بالایی را برای علاقه مندان این جنس به ارمغان آورند .
بهترین

برندهای چرم ارگانیک ایرانخرید

کیف و کفش چرم ارگانیک ارزان ترشرکت

های کوچکتر در شرای بها برایتان حیاتی می باشد و به دنبال تولیدات چرمی با ارزش مناسب تری نسبت به برندهای مشهور هستید، برندهای فراوان دیگری در صنعت چرم کشور ایران به چشم می‌خورند که ممکن است به آوازه شایسته ترین برندهای چرم ارگانیک کشور‌ایران که اسم بردیم، نباشند . ممکن است چرم‌هایی که از خیابان فردوسی می خریم از این گونه اند، طبیعتا قیمت کمتری دارند ولی از تلاش خوبی برخوردارند .


مارک های چرم ستاک ، ناب ، خاطره ، ژست ، کیف های چرم زانکو و ماندگار، کیف و کمربند چرم چهار نظم، کروکو ، چرم خورشید ، چرم شهرزاد ، چرم راد و آبادی ها مارک دیگر که تا قبل از این نامی از آن ها برده نشده است، از این دسته اند .

ابزارهای امروزی عمل با چرم پوست

.ابزارهای

امروزی عمل با چرم پوست

دباغی‌شده در مراکش چرم، جنسی می باشد که از دباغی پوست نپخته جانوران، به‌ویژه گاو به‌دست می‌آید . فرآیند دباغی، پوست فسادپذیر را به یک مادهٔ طبیعی پایدار، دایمی و انعطاف‌پذیر برای کاربردهای متفاوت تبدیل می نماید . چرم در تلفیق با چوب، پایهٔ فناوری باستانیان را صورت می‌داده می‌باشد . صنعت چرم و صنعت خز با هم متفاوت‌اند . این تفاوت از اهمیت مواد خام موضوع استعمال در هر کدام پیداست . مواد ناپخته مورد به کارگیری در صنعت چرم، محصول ها فرعی صنعت گوشت هستند؛ در حالی‌که گوشت ارزش بیش‌تری از پوست داراست . مواد خامی که در صنعت خز به‌کار گرفته می‌شوند، قیمت بیش‌تری از گوشت دارا‌هستند و به همین حافظه گوشت به عنوان یک متاع جانبی تلقی می شود . تاکسیدرمی اجازهٔ استعمال از پوست حیوان‌ها را به بشر می‌دهد، ولی مهم‌تر از پوست‌شان، راز و گوشه ای از پشت آن‌هاست . پوست‌ها و پوست‌های نپخته در ساخت چسب و ژلاتین هم کاربرد دارا‌هستند . یک‌سری راه و روش وجود دارااست که در نتیجهٔ آن‌ها، پوست جان دار به یک مادهٔ انعطاف‌پذیر و سفت به نام چرم تبدیل میگردد .

کیف پول

۱ اشکال چرم .۱ .۱

بعد ها زیست‌محیطی ۲

کاربرد چرم ۳ تاریخچه چرم در کشور‌ایران .۴ چرم اصل را چه‌طور تشخیص دهیم .۵

جستارهای وابسته انواع چرم[ویرایش] .یک

توپ فوتبال آمریکایی چرمی حیوانی از پوست حیوانات به دست میاید . این حیوان می‌تواند: گوسفند، گاو، بز، شترمرغ، مار و باشد .

چرم گوسفند: چرمی زیبا، با قیمت مطلوب میباشد و استمرار خیر داراست . .چرم گاو: چرمی با دوام و مقاوم هست که با وجود ساخت الیاف پیشرفته، همچنان در اکثری موارد همچون دستکش ایمنی در کاربردهای شیمیایی و پوشش حرفه‌ای موتور سواری از شایسته ترین انتخاب‌ها می باشد .

چرم شترمرغ: چرمی بسیار محکم و زیباست . برجستگی‌های جای لبریز شترمرغ ظاهری جالب به آن میدهد . سبک و نازک میباشد و مقاومت بالایی دارد .شترمرغ در کشور ایران زیستگاه طبیعی ندارد و در سود به کارگیری از چرم شترمرغ زخم زیست محیطی به طبیعت وارد نمی کند . .انسانی شرکتی در انگلیس، مطایق قرارداد با اشخاص داوطلب، پس از مرگشان با پوست آنها کمربند، کیف و کفش از چرم بشر (پس از انجلم عملیات ضروری بر روی پوست) تولید میکند و با بها بالا به فیس محدود به فروش میرساند .

گیاهی با به کارگیری از تانن (از ریشهٔ tanning به معنای دباغی) و بقیه عناصری که در پوست تنه و میوه برخی درختان (مانند مازو) یافت می‌شوند، تهیه و تنظیم میشود . این مدل چرم، انعطاف‌پذیر بوده و رنگ آن قهوه‌ای‌ست که مقدار رنگش به مخلوط شیمیایی و رنگ پوست بازمی‌گردد . چرم گیاهی در آب پایدار نیست؛ بی‌رنگ می گردد و در صورتی‌که پس از خیس شدن، خشکش کنید، چروک گشته و از انعطاف‌پذیری و نرمی‌اش کاسته خواهد شد . در آب گرم، شدت چروک شدنش بیش‌تر می باشد و تقریباً مشابه ژلاتین می شود . علاوه بر این که سفت شده و احتمالاً آسیب پذیر نیز می‌شود . چرم جوشانده نمونه‌ای است از چرمی که با قرار به چنگ آوردن در آب داغ، شناور گردیده و محکم می گردد . این اتفاق در موم جوشانده و مواد مشابه هم فیس می‌دهد . در مورخ گهگاه پس از کار محکم کردنش، از آن در زره‌ها و هم‌چنین در اتصال کتاب‌ها هم استعمال می‌شده‌است . این گونه چرم، تنها دسته چرم است که در حکاکی و قالب‌گیری چرم می‌تواند مناسب باشد .

کرومی که در ۱۸۵۸ نوآوری شد، با کرومیوم سولفات و دیگر نمک‌های کرومیوم دباغی می شود . .آلدهیدی با به کارگیری از ترکیبات گلوتارآلدهید یا این که اکسازولیدین دباغی میگردد .

ترکیبی به کمک بسپارهای آروماتیک مثل گونه‌هایی از نوولاک و نرادول ساخته و دباغی می شود . .آلومی که با نمک آلومینیوم در ترکیب با چسبنده‌های مختلف و منابع پروتئینی مثل فلوئور، زردهٔ تخم مرغ و غیره دباغی میگردد .

پوسته خام با ایجاد تراش‌های نازک روی پوست، شناور ساختنش در آهک، و کشیدنش در موقعی که کم آب شده‌است صحیح می شود . .بعدها زیست‌محیطی[ویرایش] .در سال ۲۰۰۹ کمپانی نایک و تیمبرلند خرید چرم از بخش‌های جنگل‌زدایی شدهٔ جنگل‌های آمازون را متوقف کردند .[۱] این کار صرفا چند هفته پس از گزارش اداره صلح و دوستی سبز رخ گرفت که نشان می‌داد گله‌های دام‌داری‌های منطقهٔ آمازون منجر تخریب جنگل‌های آمازون میگردند .

بهترین نوع چرم

چرم

مراکشی: این گونه چرم از سفت ترین و مرغوب ترین چرم های طبیعی هست . در عین حال، مضاعف قابل انعطاف و قابل انعطاف است . در برهه زمانی های قبلی چرم مراکشی را با دوختن پوست‌ها، دباغی می‌کردند . در آن روش، پوست را به شکل مشک، کشکول یا این که … در می‌آورند .آنگاه آن را با یه خرده سماق پر می‌کردند و در ظرف‌های پرشده از به عبارتی محلول شناور می‌ساختند . آن گاه به وسیله تیغه‌های چوبی در اکنون چرخیدن، به روی پوست ضربه‌هایی وارد می‌شد و به ساخت چرم کمک می‌کرد . از این دسته چرم اکثر برای صحافی کتاب ها استفاده میشد . امروزه این چرم‌ها برای تهیه و تنظیم کالاهای چرمی دقیق مثل کیف‌های زنانه، کیف‌های دستی و جیبی مردانه به کار گیری می‌گردد . در قدیم از چرم مراکشی برای صحافی کتاب به کارگیری می شد .چرم

کیف زنانه

مراکشی از مرغوب ترین چرم های طبیعی

چرم

اسپانیایی(چرم اسب): این دسته چرم، در واقع نوعی چرم مراکشی میباشد . امروزه این جور چرم ها را از پوست اسب با کیفیت مرغوب به شیوه پوست پیرایی گیاهی ساخت مینمایند . این جور چرم‌ها را از روی داخلی پرداخت می نمایند . چرم ساخت شده دوچندان سفت و همچنین ضد آب هست . از این چرم، در ساخت کفش‌های مردانه مرغوب استفاده می‌شود .چرم

اسپانیایی از مرغوب ترین چرم های طبیعی

چرم

روسی: همانگونه که از نام این نوع چرم بر می‌آید، نخستین توشه در روسیه تهیه گردیده میباشد . کار پوست پیرایی با به کار گیری از پوست درخت های بید و غان انجام می شد . این مدل چرم که از مرغوب ترین چرم هاست با بوی خوشایندی که دارد، شناخته می شد که به بوی خوش روغن درخت غان مربوط است . امروزه تولید اینگونه چرم، دیگر مخصوص کشور روسیه نیست و در اکثری از کشورها با به کارگیری از مواد پوست پیرایی گیاهی، ایجاد میشود . از این جور چرم برای صحافی کتاب، تولید کیف بغلی، چمدان و جامه استعمال میشود .چرم

روسی از مرغوب ترین چرم های طبیعی چرم طبیعی از دباغی پوست ناپخته جانورانی مانند گاو به‌ دست می آید . اشکال چرم ارگانیک با دقت به منشأ آن به مدل های حیوانی، انسانی، گیاهی تقسیم می شود .چرم

طبیعی چرم ارگانیک از دباغی پوست ناپخته جانورانی نظیر گاو، گوسفند، شترمرغ، کروکودیل، مار و … به‌دست می آید . دباغی به فرآیندی اطلاق می شود که طی آن پوست فسادپذیر حیوان‌ها را در مواد شیمیایی و گیاهی متفاوتی می خیسانند تا دوام بیابد . در سود پوست به یک مادهٔ طبیعی پایدار، دایمی و انعطاف‌پذیر برای کاربردهای مختلف تبدیل می شود .دباغی

چرم طبیعی در مراکش

انواع

چرم طبیعی چرم را از بینش کلی به دو مدل ی ارگانیک و تصنعی می بضاعت و توان تقسیم چرم طبیعیکرد .

اشکال چرم طبیعی با اعتنا به منشأ آن به دسته های تحت تقسیم می شود:چرم

حیوانی:چرم ارگانیک از پوست حیوانات این دسته از چرم طبیعی از پوست حیوان ها به دست می آید . این حیوان می‌تواند: گوسفند، گاو، بز، شترمرغ، مار و … باشد .


چرم

انسانی:

این بخش اختصاصی اعضای طلایی میباشد .

چرم

گیاهی:چرم طبیعی گیاهی چرم ارگانیک گیاهی با به کارگیری از تانن (از ریشه ی tanning به معنای دباغی) و بقیه عناصری که در پوست تنه و میوه برخی درختان (مانند مازو) یافت می‌شوند، تهیه می‌شود . این نوع چرم طبیعی، انعطاف‌پذیر بوده و رنگ آن قهوه‌ای‌ست؛ که میزان رنگش به مخلوط شیمیایی و رنگ پوست بازمی‌گردد .


چرم ارگانیک گیاهی در آب استوار نیست؛ بی‌رنگ میشود . در‌صورتی‌که پس از تر شدن، خشکش کنید، چروک گشته و از انعطاف‌پذیری و نرمی‌اش کاسته خواهد شد . در آب گرم، شدت چروک شدنش بیش‌تر هست و تقریباً مشابه ژلاتین می شود . علاوه بر اینکه سفت گردیده و احتمالاً شکننده نیز میگردد . چرم جوشانده نمونه‌ای می‌باشد از چرمی که با قرار گرفتن در آب داغ، شناور شده و محکم می‌گردد . این رخداد در موم جوشانده و مواد مشابه نیز صورت می دهد .


در مورخ گاهی پس از فعالیت محکم کردنش، از آن در زره‌ها و هم‌چنین در اتصال کتاب‌ها نیز استفاده می‌ شده می باشد . این دسته چرم طبیعی، فقط نوع چرم می‌باشد که در حکاکی و قالب‌گیری چرم میتواند مناسب باشد .

حتما

بخوانید ابزار چرم دوزی

123