تبلیغات شما اینجا افزایش فالوور
بستن تبلیغات [X]
خاصیت چرم

چرم محصولی می‌باشد که در دباغی پوست نپخته جانوران، به ‌ویژه گاو، گوسفند و بز به دست می آید . روند دباغی، پوست خرابی پذیر را به یک ماده طبیعی پایدار، همیشگی و انعطاف‌پذیر به اسم چرم تبدیل می‌نماید . چرم در تلفیق با چوب، شالوده فناوری باستانیان را صورت می‌داده می باشد .


خاصیت

چرم

چرم مبلی بدلیل اینکه از پوست گاو و بوفالو و گاومیش تنظیم میگردد از استحکام زیاد بالایی برخوردار بوده می‌باشد . طولانی بودن عمر چرم گران بودنش را جبران میکند و میتوان ذکر کرد عمر چرم طبیعی نسبت به چرم مصنوعی از 2 تا 4 برابر بیشتر میباشد . البته گاها از مبل‌های چرم که از تکه چرم های کوچکتری استعمال می شود از چرم بزی نیز به کارگیری میگردد .

کمربند

چرم بدلیل این که از پوست حیواناتی مثل گاو و گوسفند و بز تهیه و تنظیم می‌شود و پوست حیوانات بطور ذاتی با پوست انسان هارمونی دارد (شباهت دارد) و درست مثل پوست بشر تنفس مینماید اولا عرق نمی کند یا خیلی ناچیز عرق می کند و از طرف دیگر کسانی که پوست بدنشان دارای اهمیت هست در هنگام استعمال از مبل چرم چه بسا سوای خرقه پوستشان برخورد نشان نداده و ایجاد آلرژی نمی‌نماید . با دقت به این‌که هنگام رنگ آمیزی چرم بارها رنگ می گردد و پایین فشار و حرارت مضاعف بالا کارایی میشود که تراز آن واتر پروف (ضد آب) گردد اما بازهم نمی‌توانیم بازدارنده از تنفس چرم شویم چون این پدیده در پوست یک امر ذاتی برای چرم است .


فرایند

ساخت چرم

عده آوری پوست: معمولا از طرز کشتارگاها و یا از تاجران پوست که آن ها هم با توده آوری از قصابی‌ها و کشتارهای پراکنده دام اقدام به خرید و انبار کردن می‌نمایند فیس می گیرد . البته برای محافظت و پیشگیری از گندیدن پوست را نمک نتیجه کرده و با کتن کردن برای برهه زمانی کوتاهی در انبارهای منحصر به فرد نگه داشته تا بوسیله خریداران که همان چرم سازان میباشند خریداری گردیده و ساخت کنندگان چرم پس از خریداری بعد از مدت برهه زمانی کوتاهی مبادرت به ایجاد و ساز نموده تا پوست را تبدیل به چرم کنند .


گیسو زدایی: موی زدایی پوست (یا جدا سازی پشم یا موی از پوست) که توسط سدیم سولفید انجام می‌گردد تا پوست بدون پشم یا این که مو را برای روند بعدی مهیا سازد .


سالامبور: در مرحله بعد از آن بوسیله اسید و نمک پوست بحالتی تبدیل شده که دیگر نمی‌گندد و حتی میتوان ماه‌ها بصورت خیس آن را حفظ کرد تا در موقع لازم برای فرآیند بعدی مبادرت کرد . به همین استدلال سالامبور از دیر باز الایام یکی از اقلام صادراتی کشورمان هست و ایجاد کنندگان چرم کشورهای اروپایی و سایر کشورها از این شیوه این متاع ارزنده را که از حیث کیفیت در جهان منزلت اول را دارد خریداری و بقیه فرایند تولید چرم را در سرزمین خودشان ادامه می دهند .:: برچسب ها : کمربند ,
ن : علی پور
ت : شنبه 13 بهمن 1397
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)